Co to jest content marketing i jakie daje korzyści?

Share

Copywriterzy zajmują się tworzeniem content marketingu. Tego rodzaju treść zawsze idealnie dopasowana jest do odbiorców, którzy będą przeglądać konkretną stronę internetową, sklep online, forum czy jakikolwiek portal.

Produkcja bardzo dobrego contentu pozwala również tworzyć długofalowe relacje ze społecznością oraz klientami. Budujemy w ten sposób zaufanie, własny autorytet i wieloletnią lojalność.

Jak tłumaczyć content marketing?

Najprościej mówiąc content marketing to marketing treści, czyli tworzenie tekstów, które są skierowane do konkretnej grupy użytkowników, najczęściej w celu pozyskania nowego klienta. Działania marketingowe poprzez content pozwalają tworzyć i publikować interesujące treści dla odbiorców, przyciągać uwagę zainteresowanej publiczności, budować zaangażowanie, markę oraz stałych fanów biznesu.

Osoby zajmujące się tworzeniem content marketingu odpowiedzialne są za pisanie:

  • ofert,
  • artykułów,
  • landing page,
  • mailingu,
  • prowadzenie social media,

treść może także przybierać inną formę, ponieważ to nie tylko artykuły, ale także prezentacje multimedialne, grafiki, filmiki i webinaria.

Jakie korzyści przynosi dobry content marketing?

Tworzenie treści to nadal jedna z najskuteczniejszych metod pozyskiwania ruchu oraz klientów. Możemy w ten sposób docierać do odbiorców poprzez Google, jak i social media czy różnego rodzaju serwisy informacyjne. Możemy zareklamować się na forum albo wrzucić ofertę także na Allegro.

Najprościej jest zacząć prowadzić własnego bloga firmowego i dzielić się tam wartościowymi informacjami. Najlepiej jest rozwiązywać problemy klientów, udzielając im konkretnych wskazówek dotyczących oferowanych produktów czy usług.

Wszystkie działania można wykonywać samodzielnie, ponieważ nie jest to nic trudnego, ale zajmuje nieco czasu. Dlatego alternatywnym rozwiązaniem jest zatrudnienie copywritera.

Related Posts