Czy SaaS (oprogramowanie jako usługa) sprawdzi się w Twojej firmie?

Share

W celu optymalizacji kosztów wiele firm rozważa różne możliwości. Jedną z nich jest koszt wartości niematerialnych i prawnych, który obejmuje korzystanie z programów. Saas (oprogramowanie jako usługa) to model oparty na chmurze. Nie wymaga pobierania aplikacji na dysk twardy komputera i jest dostępny dzięki przeglądarce internetowej. Czy faktycznie jest taki korzystny w obsłudze?

Jak działa SaaS?

Saas jest oprogramowaniem abonamentowym, w którym płaci się tylko za rzeczywiście wykorzystane usługi. Pakiety obejmują pojedyncze aplikacje i mogą być rozszerzane o dowolne komponenty. Koszt wstępny jest minimalny a do działania programów wystarczy dostęp do internetu i sprawna przeglądarka. W niektórych przypadkach usługi mogą być wykonywane bez dostępu do sieci. Dzięki temu firma nie musi utrzymywać serwerowni i opłacać sztabu informatyków. 

Zalety oprogramowania na wynajem 

SaaS (oprogramowanie jako usługa) łączy w sobie wiele unikalnych korzyści. Aplikacje są dostępne z dowolnego miejsca – niezależnie czy jest to komputer, czy urządzenie mobilne. Samo oprogramowanie nie wymaga instalacji i nie zajmuje miejsca na dysku twardym. Użytkownik może korzystać z narzędzi od razu po zalogowaniu do platformy usługowej. Wpływa to bardzo pozytywnie na produktywność i mobilizację pracowników używających aplikacji. Dostawcy usługi dbają o bezpieczeństwo danych firmy na wszystkich urządzeniach. Dotyczy to również różnych typów komputerów i urządzeń, które nie wymagają do tego celu rozbudowy. Usługi zdalne są świadczone niezależnie od możliwości obliczeniowych sprzętu.  

Related Posts