Czym jest marketing sieciowy i jakie są jego zalety?

Share

Marketing sieciowy to pewnego rodzaju sposób dystrybucji produktów, który polega na dostarczaniu ich bezpośrednio do klienta od producenta. Nie ma tutaj żadnych pośredników, hurtowni czy zwykłych sklepów stacjonarnych.

Promowaniem oraz sprzedawaniem zajmują się dystrybutorzy, a marża wypłacana jest zgodnie z planem marketingowym konkretnej firmy. Taki biznes umożliwia budowanie własnej grupy sprzedażowej oraz budowanie dochodu pasywnego.

Na czym polega marketing sieciowy?

Marketing sieciowy jest modelem biznesowym, którym interesuje się coraz więcej osób na całym świecie. Pozwolił on osiągnąć wolność finansową wielu ludziom, ponieważ w ciągu zaledwie kilku lat pracy można zbudować dużą sieć klientów oraz dystrybutorów, co pozwala uzyskać dość wysokie dochody na poziomie kilku, a nawet kilkunastu tysięcy.

Żeby właściwie budować marketing sieciowy, należy wykorzystać trzy poniższe kroki:

  1. Generować leady – pozyskiwać osoby wstępnie zainteresowane produktami oraz biznesem.
  2. Rekrutować i sprzedawać – zamieniać potencjalnych nabywców w stałych klientów, a nawet nowych promotorów biznesu.
  3. Budować i zarządzać – motywować, szkolić i pomagać.

Jakie są zalety marketingu sieciowego?

Każda forma pracy posiada swoje zalety i wady. W przypadku etatu musimy codziennie wstawać o konkretnej porze, a nawet w niektórych przypadkach dojeżdżać godzinę do zakładu. W marketingu sieciowym nie ma takich zasad, ponieważ sami ustalamy, kiedy pracujemy, gdzie pracujemy i z kim pracujemy.

Dużą zaletą jest również niski kapitał początkowy, ponieważ w większości przypadków wystarczy zakupić zestaw startowy za 200 zł, aby móc sprzedawać produkty firmy. Nie ma tutaj także ograniczeń dotyczących wieku czy wykształcenia, ponieważ każdy może spróbować swoich sił i osiągnąć ponadprzeciętny rezultaty.

Bardzo dobrą pomocą jest także wsparcie od lidera lub liderów, wyjazdy na szkolenia oraz konferencje internetowe. Bardzo często również firma, z którą nawiążemy współpracę, będzie regularnie nas edukować i uczyć jak skutecznie się promować.

Related Posts