Dlaczego PrestaShop jest oprogramowaniem, które warto wybrać do sklepu?

Share

W tym momencie branża e-commerce rozwija się bardzo dynamicznie. Wiele osób decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności w sieci. Jednym ze sposobów na stworzenie biznesu internetowego jest otworzenie sklepu. Do jego uruchomienia potrzeba kilku rzeczy – towarów, dobrych zdjęć  czy oprogramowania. 

Czy sklep może mieć darmowe oprogramowanie? 

Najważniejsza jest platforma, która obsługuje płatności. To miejsce, które odwiedzają klienci. Na rynku można spotkać wiele rodzajów oprogramowania, które obsługuje e-handel. Wdrożenie tego rozwiązania do swojego biznesu jest niezbędnym krokiem do rozwinięcia działalności. Coraz popularniejsze są platformy w technologii open source. Charakteryzują się niskimi kosztami i mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb sklepu. Nie stawiają wymagań odnośnie projektów graficznych ani optymalizacji SEO. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest Presta Shop – oprogramowanie sklepowe o wielu funkcjonalnościach. Posiada mnóstwo dodatków, zachowując przy tym wysoki poziom wydajności. Dzięki wielojęzyczności i obsłudze walut zagranicznych poszerza liczbę klientów.

Presta Shop – oprogramowanie sklepowe o wielu zaletach

Obecnie PrestaShop rozwija działalność w Polsce – już ponad 15 tysięcy podmiotów zdecydowało się na tę platformę. Posiada wiele szablonów, które można zastosować od razu. Platforma jest stale rozwijana i aktualizowana. Dzięki intuicyjnemu panelowi jest bardzo prosta w obsłudze, można ją błyskawicznie opanować. Jedynym problemem jest brak kompatybilności z wcześniejszymi wersjami platformy.

Related Posts