aplikacja mobilna

Co lepsze? Aplikacja mobilna czy strona internetowa?

Rozwój e-handlu, a także spora konkurencja sprawiają, że przedsiębiorcy starają się coraz skuteczniej dotrzeć do grupy swoich klientów. Rozwój nowoczesnych technologii daje do wyboru wiele możliwości. Strona internetowa jest rozwiązaniem istniejącym od dekad, jednak z biegiem czasu dołączyły do nich aplikację mobilne. Każda z nich posiada swoje wady i zalety, a co ważne ma inne przeznaczenie i klientów docelowych. Przeczytaj, a dowiesz się, jakie są różnice między nimi.

Strona internetowa

Strona internetowa jest najstarszym z istniejących rozwiązań, choć nie oznacza to, że nie jest w pełni praktycznym rozwiązaniem. Wraz z rozwojem branży IT strony internetowe przechodziły transformację. Zmieniała się przy tym ich estetyka, a także funkcjonalność. Strona internetowa może zostać stworzona przez WebMastera, ale również może zostać zbudowana samodzielnie. Na rynku istnieje wiele kreatorów stron internetowych dzięki, którym jest możliwość samodzielnego tworzenia treści, a także ich późniejszej edycji.

Wśród zalet wykorzystywania stron wymienić należy możliwość ich własnoręcznego skonstruowania, a także niewielki koszt ich utrzymania. Na niekorzyść ich użytkowania przemawia konieczność wykorzystywania przeglądarki internetowej, co dla jednych może być wadą lub zaletą, gdyż nie każdy klient chce pobierać i instalować na swoim urządzeniu różnorodne aplikacje. Wadą jest także ograniczona optymalizacja dla urządzeń mobilnych.

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna tworzona jest dla konkretnych oprogramowań użytkowanych na smartfonach i tabletach jak Android czy iOS. To właśnie dla tych urządzeń mobilnych zostały stworzone, dzięki temu ich praca jest szybka i w pełni zoptymalizowana. Pobierane są i instalowane z wykorzystaniem sklepów online. Korzysta z nich duże grono firm w celu jak najskuteczniejszego przybliżenia swoich usług klientom. Daje możliwość szybkich zakupów, zamawiania jedzenia czy nawiązywania kontaktów międzyludzkich.

Niewątpliwie zaletą aplikacji stworzonych dla urządzeń mobilnych jest szybkość ich działania. Oferują one również szerzy zakres możliwości niż strony internetowe. Aplikacja daje gwarancję bezpieczeństwa, a także może działać w trybie offline. Wadą takiego rozwiązania jest konieczność bezpośredniej instalacji na urządzeniu oraz dużo większy koszt tworzenia niż w przypadku strony internetowej.

Co wybrać?

Kiedy chcesz zbudować platformę dla użytkowników laptopów czy komputerów stacjonarnych warto wykorzystać stare i nadal aktualne rozwiązanie, jakim jest strona internetowa. Jeśli jednak chcemy, aby nasza strona dla użytkowników była przyjazna mobilnie, warto postawić na aplikację mobilną, gdyż strona może okazać się zbyt ograniczona w zakresie urządzeń mobilnych. Jednak jest to dużo droższe rozwiązanie, a strona internetowa daje możliwość samodzielnego stworzenia. Dla projektów wymagających aplikacja mobilna będzie dużo lepszym rozwiązaniem dzięki prezentowanemu wachlarzowi rozwiązań.

Różnice między zaprezentowanymi rozwiązaniami są zasadnicze, dlatego należy dokładnie przemyśleć, które z rozwiązań będzie najlepiej odpowiadało swoją funkcjonalnością na potrzeby naszego biznesu.

You May Also Like

reklama podprogowa

Czym jest reklama podprogowa i jak wpływa na konsumentów?

korzyści content marketing

Co to jest content marketing i jakie daje korzyści?

psychografia

Psychografia – jak poznać potencjalnego klienta?

zarobki specjalisty marketingu

Ile zarabia specjalista ds. marketingu internetowego?